DUYURULAR

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ,STRATEJİK ÖNCELİKLİ VE TEKNOLOJİ ALANLARI YATIRIMLARINDA FİNANSAL OLANAKLARDAN YARARLANACAK BAŞVURU PROJELERİ BELİRLEDİ.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, aracı bankalar kanalıyla sağlanan finansal desteklerden yararlanmak için başvuru yapacak projelere ilişkin yapılacak stratejik öncelik ve teknik değerlendirmelere ilişkin usul ve esasları belirledi. Bakanlıkça hazırlanan 'Yatırım Projelerinin Stratejik Öncelik ve Teknik Değerlendirmesine Dair Tebliğ' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, aracı bankalar kanalıyla sağlanan finansal imkanlardan yararlanmak için başvuru yapacak projelere ilişkin yapılacak stratejik öncelik ve teknik değerlendirmelere ilişkin usul ve esasları belirledi.

Bakanlıkça hazırlanan "Yatırım Projelerinin Stratejik Öncelik ve Teknik Değerlendirmesine Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, aracı bankalara finansman başvurusu öncesinde Bakanlık değerlendirmesini almak üzere yapılacak başvurular, stratejik ve proje bazlı yatırım teşvikleri ile hamle programı kapsamındaki desteklerden yararlanan ya da "stratejik öncelikli ürün listesi" veya "teknoloji alanları listesi" kapsamında bir ürünün üretilmesi ya da teknoloji alanında geliştirme faaliyetleri ve bu teknolojilere dayalı sistemlerin üretilmesine dönük yatırım yapılmasını hedefleyen projeleri olan yatırımcılar tarafından yapılabilecek.

Finansman programından yararlanmak isteyen yatırımcılar, Bakanlık değerlendirmesini müteakip, Bakanlıktan alacakları görüş yazısıyla aracı bankaya finansman başvurusunda bulunacak.

 

 

Stratejik Öncelikli Ürün ve Teknoloji Alanları Listesi İçin Tıklayınız

Copyright © 2019 Ceka Danışmanlık

Yukarı
bilcom Bilgisayar